| Device Type: | All-in-One video bar |
| VoIP Protocols: | H.323, SIP |
| Voice Codecs: | G.711, G.722, G.728, G.729a, G.722.1, G.722.1c, AAC-LD, G.719 |
| Video Codecs: | H.264, H.265, H.264 High Profile |
| Security: | 128 bit AES, 256 bit AES, H.235.6 |
| Network Features: | Authenticated access to admin menus, web interface, and APIs, local account password policy configuration, security profiles, local account and login port lockout, secure defaults, remote logging with support for TLS, active directory external authentication |
| Width: | 57.66 cm |
| Depth: | 6.6 cm |
| Height: | 7.49 cm |
| Тегло, kg: | 1.14 |
| Built-in Devices: | Speaker, camera, 4 microphones |
| Enclosure Colour: | Black |
| Localisation: | English / Europe |
| Type (Video Input): | Digital camera - integrated |
| Type (Audio Input): | Four microphones - integrated |
| Type (Audio Output): | Speaker(s) |
| Type (Networking): | Network adapter |
| Interface Type: | HDMI |
| Digital Video Capture Resolution: | 1280 x 720, 1600 x 1200, 1024 x 768, 1280 x 1024, 800 x 600, 1280 x 768, 1920 x 1080, 3840 x 2160, 1680 x 1050 |
| Video Modes: | 720/60p, 1080/60p, 1080/30p, 720/30p, 4K/30p |
| Digital Zoom: | 5 |
| Features (Video Input): | 120° field of view (horizontal), automatic group framing, 20 megapixels resolution, automatic people framing, Poly NoiseBlockAI technology, Poly Acoustic Fence technology, 132° field of view (diagonal), security slot (Kensington security lock compatible) |
| Features (Networking): | Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), MIMO technology, IPv4 support |
| Max External Resolution: | 3840 x 2160 |
| Supported Display Graphics: | XGA (1024x768), SVGA (800x600), SXGA (1280x1024), UXGA (1600x1200), HDTV (1920x1080), HD (1280 x 720), WSXGA+ (1680 x 1050), UHD (3840 x 2160), WXGA (1280 x 768) |
| Digital Video Standard: | High-Definition Multimedia Interface (HDMI) |
| Microphone Operation Mode: | MEMS-directional |
| Output Power / Channel: | 5 watt |
| Frequency Response: | 100 - 20000 Hz |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Network / Transport Protocol: | IPv4, IPv6 |
| Performance: | Frame rate: 6.25 - 30 fps |
| Included Accessories: | Privacy cover, display mounting clamp |
| Software Certification: | Zoom Certified, Certified for Microsoft Teams |
| Power Device: | Power adapter - external |
| Software Included: | Poly Lens management software |
| Shipping Width: | 11.68 cm |
| Shipping Depth: | 19.3 cm |
| Shipping Height: | 66.8 cm |
| Тегло, kg: | 3 |
| Service & Support: | Limited warranty - 1 year |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |