Описание
LENOVO IdeaPad Slim 3 Intel Core 3 N355 15.6inch FHD AG 300N 8GB DDR5 512GB PCIe NoOS Arctic Grey 3y
Технически детайли
| Product Type: | Notebook |
| Operating System: | No operating system |
| CPU: | Intel Core 3 N355 |
| Max Turbo Speed: | 3.9 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Cache: | 6 MB |
| Features (Processor / Chipset): | Integrated memory controller |
| Features (Display): | Anti-glare, Low Blue Light technology, 88% screen-to-body ratio |
| Features (Input): | Buttonless touchpad, precision multi-touch touchpad |
| Features (Communications): | Dual stream (2x2) |
| Features (Miscellaneous): | MIL-STD-810H tested |
| RAM: | 8 GB (provided memory is soldered) |
| Technology (Memory): | LPDDR5 SDRAM |
| Technology (Battery): | Lithium polymer |
| Rated Speed: | 4800 MT/s |
| Main Storage: | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Type (Display): | 15.6" - IPS |
| Type (Input): | Keyboard, touchpad |
| Resolution: | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:9 |
| Image Brightness: | 300 cd/m² |
| Colour Gamut: | 45% NTSC |
| Graphics Processor: | Intel Graphics |
| Camera: | Yes - 720p |
| Camera Features: | Privacy shutter, fixed focus |
| Sound: | User-facing stereo speakers, dual array microphone |
| Compliant Standards (Audio & Video): | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Compliant Standards (Miscellaneous): | RoHS, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, Energy-Related Products (ErP) Lot 26, TUV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Keyboard Layout: | Bulgarian |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Capacity: | 47 Wh |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Memory Card Reader: | Yes (SD Card) |
| Colour: | Arctic grey |
| Case Material: | Polycarbonate ABS (bottom), polycarbonate ABS (top) |
| Surface Finish: | IMR (top), texture (bottom) |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Localization: | Language: English / region: Bulgaria |
| Dimensions (WxDxH): | 35.92 cm x 23.4 cm x 1.79 cm |
| Тегло, kg: | 1.55 |
| Bundled Services: | 3 Years Lenovo Courier/Carry-in Support |
Спецификация
| Тегло: |
1.55 kg |
| MPN: |
83L7003EBM |
| EAN: |
199276075598 |
| Производител: |
Lenovo |
Тагове: Лаптопи Lenovo, Лаптопи с процесор Intel Core i3