Описание
- 14" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz
- AMD Ryzen AI 7 445 (6C / 12T, 2 / 4.6GHz, 6MB L2 / 8MB L3)
- 2x 16GB SODIMM DDR5-5600
- 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- Integrated AMD Radeon 840M Graphics
- Case color - Cosmic Blue
Спецификация
| Model | 83S10034BM |
| CPU model | AMD Ryzen™ AI 7 445 (6C / 12T, 2.0 / 4.6GHz, 6MB L2 / 8MB L3) |
| Memory size | 32GB (2x16) |
| Memory type | SODIMM DDR5-5600
Max Memory: Up to 32GB DDR5-5600 offering |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ 840M Graphics |
| SSD | 1TB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 14" |
| Screen type | WUXGA IPS 400nits Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On
1x USB-A (USB 5Gbps)
2x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4
1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x microSD card reader
Various docking solutions supported via USB-C® |
| LAN | None |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 6, 802.11ax 2x2 |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor |
| Audio | High Definition (HD) Audio
Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™
Microphone: 2x, Array |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian
Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Expansion slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable
Models with Ryzen™ AI 5 430 / 435, Ryzen™ AI 7 445 processor: two M.2 slots
• One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot
• One M.2 2280 PCIe® 4.0 x2 slot
microSD Card Reader |
| OS | None |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled
No Fingerprint Reader
Camera privacy shutter
IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| Battery | 60Wh |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Color | Cosmic Blue |
| NPU | Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS |
| Power adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Weight | Starting at 1.47 kg |
| Dimensions | 313.4 x 222 x 16.9 mm |
Спецификация
| Тегло: |
1.47 kg |
| MPN: |
83S10034BM |
| EAN: |
0199274201616 |
| Производител: |
Lenovo |
Тагове: Лаптопи Lenovo, Лаптопи с процесор AMD Ryzen 7