Описание
- 14" WUXGA (1920x1200) OLED 400nits Glossy, 100% DCI-P3, DisplayHDR™ True Black 500
- Intel Core i7-13620H, 10C (6P + 4E) / 16T, P-core up to 4.9GHz, E-core up to 3.6GHz, 24MB Intel Smart Cache
- 2x 16GB SODIMM DDR5-5600
- 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- Integrated Intel UHD Graphics
- Case color - Cosmic Blue
Спецификация
| Model | 83HR0012BM |
| CPU model | Intel® Core i7-13620H, 10C (6P + 4E) / 16T, P-core up to 4.9GHz, E-core up to 3.6GHz, 24MB Intel Smart Cache |
| Memory size | 32GB (2x16GB) |
| Memory type | SODIMM DDR5-5600;Max Memory: Up to 32GB DDR5-5600 offering |
| Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics |
| SSD | 1TB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 14" |
| Screen type | WUXGA OLED 400nits Glossy, 100% DCI-P3, DisplayHDR™ True Black 500 |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1);1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On;2x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4;1x HDMI® 1.4b;1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm);1x microSD card reader;Various docking solutions supported via USB-C® |
| LAN | None |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 6, 802.11ax 2x2 |
| Bluetooth | 5.2 |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor |
| Audio | High Definition (HD) Audio;Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™;Microphone, 2x, Array |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian;Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Expansion slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable;Two M.2 slots;• One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot;• One M.2 2280 PCIe 4.0 x4 slot;microSD Card Reader |
| OS | None |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled;Camera privacy shutter;IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| Battery | 60Wh |
| Color | Cosmic Blue |
| Power adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Weight | Around 1.39 kg |
| Dimensions | 313.4 x 222 x 16.9 mm |
Спецификация
| Тегло: |
1.39 kg |
| MPN: |
83HR0012BM |
| EAN: |
0198155484780 |
| Производител: |
Lenovo |
Допълнителна информация за продукта вижте на страницата на производителя
Тагове: Лаптопи Lenovo, Лаптопи с процесор Intel Core i7