Описание
- 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC®
- Intel Core i7-13645HX, 14C (6P + 8E) / 20T, P-core up to 4.9GHz, E-core up to 3.5GHz, 24MB Intel Smart Cache
- 1x 24GB SODIMM DDR5-5600
- 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7, Boost Clock 2497MHz, TGP 100W, 572 AI TOPS
Спецификация
| Model | 83JE019CBM |
| CPU model | Intel Core™ i7-13645HX, 14C (6P + 8E) / 20T, P-core up to 4.9GHz, E-core up to 3.5GHz, 24MB Intel® Smart Cache |
| Memory size | 24GB |
| Memory type | SODIMM DDR5-5600;
Max Memory: Up to 32GB DDR5-5600 offering |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, Boost Clock 2497MHz, TGP 100W, 572 AI TOPS |
| SSD | 512GB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 15.6" |
| Screen type | FHD IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC® |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Interface | 3x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1);
1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 65-100W and DisplayPort™ 1.4;
1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz;
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm);
1x Ethernet (RJ-45);
1x Slim tip Power connector;
Various docking solutions supported via USB-C® |
| LAN | 100/1000M (RJ-45) |
| Test | Wi-Fi® 6, 802.11ax 2x2 |
| Bluetooth | 5.2 |
| Camera | 5.0MP with E-shutter |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec;
Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio;
Microphone 2x, Array |
| Keyboard | White Backlit, Bulgarian;
Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Expansion slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable;
Two M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slots |
| OS | None |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled;
No Fingerprint Reader;
E-shutter |
| Battery | 60Wh |
| Material | PC-ABS (Top), PC-ABS (Bottom) |
| Color | Luna Grey |
| Features | AI Chip: LA1 |
| Power adapter | 170W Slim Tip (3-pin) |
| Weight | Starting at 2.4 kg |
| Dimensions | 359.86 x 258.7 x 21.9-23.9 mm |
Спецификация
| Тегло: |
2.40 kg |
| MPN: |
83JE019CBM |
| EAN: |
0199274327750 |
| Производител: |
Lenovo |
Допълнителна информация за продукта вижте на страницата на производителя
Тагове: Лаптопи Lenovo, Лаптопи с процесор Intel Core i7