Описание
- 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 144Hz, FreeSync™
- AMD Ryzen 5 150 (6C / 12T, 3.3 / 4.55GHz, 3MB L2 / 16MB L3)
- 1x 16GB SODIMM DDR5-4800
- 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6, Boost Clock 990MHz, TGP 65W
Спецификация
| Features | AI Chip: LA1 |
| Model | 83S000ABBM |
| Screen size | 15.6" |
| Power Adapter | 135W Slim Tip (3-pin) |
| Screen Resolution | 1920x1080 |
| Memory size | 16GB |
| Memory type | SODIMM DDR5-4800;Max Memory: Up to 16GB DDR5-4800 offering |
| CPU Model | AMD Ryzen™ 5 150 (6C / 12T, 3.3 / 4.55GHz, 3MB L2 / 16MB L3) |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX™ 3050 6GB GDDR6, Boost Clock 990MHz, TGP 65W |
| SSD | 1TB |
| Disk Specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Interface | 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1);1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with PD 3.0;1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz;1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm);1x Ethernet (RJ-45);1x Card reader;1x Slim tip Power connector |
| Camera | HD 720p with Privacy Shutter |
| OS | None |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec;Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio;Microphone, 2x, Array |
| Expansion Slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable;Two M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slots;3-in-1 Card Reader |
| Bluetooth | 5.2 |
| LAN | 100/1000M (RJ-45) |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 6, 802.11ax 2x2 |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled;No Fingerprint Reader;Camera privacy shutter |
| Battery | 57.5Wh |
| Keyboard | White Backlit, Bulgarian;Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 69 x 104 mm |
| Dimensions | 359.2 x 236 x 19.9-22.95 mm |
| Weight | Starting at 1.8 kg |
Спецификация
| Тегло: |
1.80 kg |
| MPN: |
83S000ABBM |
| EAN: |
0199274327088 |
| Производител: |
Lenovo |
Допълнителна информация за продукта вижте на страницата на производителя
Тагове: Лаптопи Lenovo, Лаптопи с процесор AMD Ryzen 5